Nová ambulance tělovýchovného lékařství

Ambulance bude sloužit převážně dětským sportovcům. Nachází se v přízemí z boku hlavní budovy.

Nabízíme tato vyšetření:
Základní vyšetření s klidovým EKG

Základní vyšetření sportujících dětí obsahující klidové EKG, zhodnocení rizik dle Lausannského dotazníku, vyšetření tělovýchovným lékařem.

Vyšetření trvá 15 minut, cena je 500,- Kč.

S sebou potřebujete:

• pokud dítě navštěvuje odborného lékaře (kardiolog, neurolog, alergolog,..) vezměte s sebou na nahlédnutí poslední zprávu
  • vyplněný dotazník rizik

Vyšetření se zátěžovým EKG (ergometrii)

Zátěžové vyšetření výkonnostních sportovců se provádí od minimální výšky 135 cm a obsahuje klidové EKG, zátěžové EKG na ergometru, zhodnocení rizik dle Lausannského dotazníku, vyšetření tělovýchovným lékařem.

Vyšetření trvá 30 minut, cena je 900,- Kč.

S sebou potřebujete:

• vyplněný souhlas s ergometrickým vyšetřením
  • kraťasy, boty na kolo, holky krátký sportovní vršek, ručník a pití

Pokud je dítě nachlazené, není možné toto vyšetření provést, proto Vás prosím o přeobjednání minimálně za 14 dní od nemoci.

Ergometrické vyšetření pro kardiologické pacienty

Zátěžové vyšetření kardiologických pacientů obsahující klidové EKG, zátěžové EKG na ergometru.

Vyšetření trvá 30 minut.

S sebou potřebujete:

• poslední zprávu z kardiologického vyšetření eventuelně vystavenou žádanku na toto vyšetření
  • kraťasy, boty na kolo, holky krátký sportovní vršek, ručník a pití
  • vyplněný souhlas se zátěžovou ergometrií-kardio

Nově ambulance tělovýchovného lékařství poskytuje lékařské prohlídky a vyšetření v souladu s vyhláškou 391/2013 Sb. o zdravotní způsobilosti k tělesné výchově a sportu. Podle této vyhlášky musí touto prohlídkou projít každý dětský sportovec, který je organizovaný ve sportovní škole nebo sportovním klubu, jednou ročně.

Kontakt a provozní dobu najdete ZDE