První skupinová logopedická terapie

Všeobecně rozšířené povědomí o logopedii je, že učí malé děti správně vyslovovat. Klinická logopedie se však neomezuje jen na dětské pacienty.

Koncem ledna pořádala Logopedická ambulance naší nemocnice první skupinovou logopedickou terapii. Jsme velmi rádi, že se to podařilo, protože jsme teprve druhou nemocnicí v České republice, která bude takové terapie pravidelně provádět. Terapie je určena dospělým pacientům, kteří jsou po odstranění hrtanu, přišli o svůj hlas a tím také o možnost komunikace s okolím. Pacienti se zde mohou setkávat, sdílet společný problém, sdělovat si své zkušenosti, vzájemně se podporovat a motivovat a také se učit novým technikám náhradního hlasu. I z hlediska psychiky má tato terapie samé významné benefity.

Terapie budou probíhat každý měsíc v prostorách Logopedické ambulance, konkrétní termíny budou k dispozici u klinické logopedky Mgr. Tišlové. Zájemci se mohou přihlásit formou sms na tel.čísle 606 771 992 (logopedická ambulance), nebo mailem na adrese pavlina.tislova@nemhav.cz