Radnice otevřela nové parkoviště u havířovské nemocnice, lidé mají k dispozici 149 míst

Lidé už mohou využívat nové parkoviště u havířovské nemocnice, kde je k dispozici na 150 stání. Stavba radnici vyšla na dvacet milionů korun.
V srpnu loňského roku začala výstavba parkoviště u nemocnice. A tohle je výsledek. 149 nových parkovacích stání pro veřejnost, pacienty i zaměstnance.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Co se týká technického úhlu pohledu, tak nejdříve muselo dojít k terénním pracím, srovnání terénu, protože opravdu ten terén nebyl rovný. Pak se tady řešila kanalizace, řešilo se osvětlení parkoviště a myslím si, že ten výsledek opravdu stojí za to.”

Josef Bělica (ANO), hejtman MSK: “Došlo tady opět ke krásnému propojení zájmu kraje a Statutárního města Havířov, protože ty pozemky, na kterých se nacházíme, patřili kraji. Kraj je vyčlenil, daroval městu a město na nich zainvestovalo. Myslím, že ideální případ propojení krajského zájmu a zájmu města. Mám z toho velkou radost, protože rozhodnutí, že tady vznikne parkoviště vzniklo mezi mnou a panem ředitelem tak hekticky a myslím si, že z toho budou profitovat zase lidé z Havířova.”

Nedostatek parkovacích míst byl pro nemocnici letitý problém.
Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: “Obrovsky to pomůže, protože není nemocnice v ČR, která by nebojovala s parkovacími místy. Přičemž je tady ještě taková neobvyklá situace, že část toho placeného parkoviště provozuje soukromá firma. Budou tady mít zázemí jak naši zaměstnanci, tak pacienti a asi budeme i první nemocnice v ČR, která bude mít parkování pro pacienty zadarmo.”