DEN ZDRAVÍ havířovské nemocnice

Milí pacienti a přátelé nemocnice. Srdečně vás zveme na obnovenou "pocovidovou" premiéru naší tradiční preventivní akce. Osmý ročník Dne zdraví havířovské nemocnice se bude konat 20.9.2023 od 12 hodin a budou to čtyři hodiny nabité informacemi, během kterých budete moci udělat něco pro své zdraví.
Naše ARO si pro vás připravilo akční podívanou - naučí vás poskytnout první pomoc v ohrožení života dospělé osobě, dítěti i kojenci a budete si moci vyzkoušet, jak funguje automatický externí defibrilátor s reálným výbojem. Naše odbornice na nutriční terapii vám "změří" celé tělo a vy se dozvíte, kolik máte vody, tuku a svalů v těle a poradí se zdravou výživou, kterou budete moci i ochutnat. Představíme vám nejmodernější telemedicínské služby. Jako prevenci cévní mozkové příhody vám na cévní ambulanci udělají orientační ultrazvuk krčních tepen. Na stánku interního oddělení vám změří nasycení krve kyslíkem, tlak a pulz a natočí EKG. Lékaři z nefrologické ambulance vám na svém stánku ze vzorku moči udělají diagnostiku onemocnění ledvin. Radiodiagnostické oddělení si kromě ultrazvukového vyšetření štítné žlázy připravilo komentovanou prohlídku počítačového tomografu. V odběrovém centru vám odebereme krev a naše hematologická laboratoř vám udělá "krevní obraz". Na stánku operačních sálů se na chvíli stanete chirurgem a budete si moci vyzkoušet techniku laparoskopického šití. Dále si budete moci nechat dermatoskopem zkontrolovat problémová kožní znaménka, uvidíte Vacumed a balanční plošinu v akci, poradíme vám při inkontinenci, s tím, jak ošetřovat stomie, jak pečovat o chrup, s problematikou závislosti a mnoho dalšího.
Otevřeme vám prostory, kam se normálně nepodíváte, nachystali jsme si totiž pro vás také dvě komentované prohlídky naší "Patolky" ve 13 a ve 14 hodin - sraz bude v uvedené časy před patologií.
Kromě toho máme nachystány doprovodné prezentace zdravotních a farmaceutických firem.
Den zdraví bude probíhat v přízemí a prvním patře hlavní budovy a v odběrovém centru tzv. "Havířovském OČKU".
Poznamenejte si do kalendáře a přijďte se podívat. Těšíme se na vás.