Napsali jste o nás

Infekční od. 2.11.2021

Dobrý den,

do havířovské nemocnice jsem jezdíval jen občas na návštěvy, v posledních dnech jsem zde  v jiné roli - jako pacient, kterému není moc dobře. Ležím na infekčním oddělení a o patro výše také moje 80 letá maminka. Už teď jistě vím, že až budu znovu kolem nemocnice jezdit, vždy budu s obrovskou vděčností vzpomínat na všechny, kteří tady pracují. Sestřičky z obou pater  jsou pro nás -  trochu vylekané pacienty -  jako andělé. Dělají maximum pro to, abychom to tady s mamkou zvládli. Z celého srdce děkuji!

S úctou 

Rostislav Valový  

Infekční oddělení 16.11.2021

Vážený pane řediteli, 
musím opravdu moc poděkovat celému týmu na Infekčním oddělení 1, kde jsem od 16.11. do 29.11 ležel v 1. patře v boxu 11. 
Kdybych nebyl hospitalizován, vůbec nevím jak by vše dopadlo. 
Velké poděkování  patří všem, od paní které několikrát denně stíraly  prostředí oddělení, přes sestry,  zdravotníky,  vojáky z armády, po lékařky a lékaře, kteří  z pohledu laika v podstatě pracují ve výjimečných podmínkách v ochranných oblecích a s ochrannými pomůckami.

Všichni v této krizové situaci  o nás pečovali naprosto profesionálně,  soustavně, a  s velkou slušností zvládali i neukázněné a arogantní pacienty, kteří personálu a lékařům práci  opravdu významně a zbytečně komplikovali. 

Pro obyčejného člověka je až nepochopitelné, že vše takto funguje, včetně distribuce jídel pro takové množství pacientů. Uznání patří také vedení NsP Havířov, které, jak jsem se dověděl, před několika dny zřídilo v nemocnici další oddělení pro covid pacienty.

 

S velkou úctou a uznáním

Jirka Prokš, Vardasova 454/10, Havířov

 

 

Anesteziologie, chirurgie 1.10.2021

Dobrý den,

 

jako matka chci moc poděkovat anesteziologovi MUDr. Pavlu Vrublovskému a celému chirurgickému týmu, že mi umožnili doprovodit dceru na operační sál a být u ní, až do uspání. Sama jsem v dětství musela podstoupit operaci a v té době rodiče do nemocnice neměli přístup vůbec. Všechny bolístky, injekce i samotný zákrok jsem zapomněla, ale moment odloučení od matky si hořce pamatuji dodnes.

 

Dcera (v té době 4 roky) byla po předchozí zkušenosti z operace traumatizovaná. Ztratila důvěru a odmítala jakoukoliv spolupráci s lékařem. Proto byla celá předoperační příprava velmi náročná. Poslední den hospitalizace u Vás v nemocnici byla na kontrole a převazu na chirurgii a tam dostala velkou pochvala za statečnost - spolupráce se obnovila.

 

Před dvěma dny jsme s dcerou absolvovali úspěšné vyndání stehů a mohli tak jako rodina zakončit jednu z kapitol šťastným koncem.

Srdečně Vás zdravíme a přejeme, aby jste vytrvali ve svém přístupu. Jako rodiče jej vidíme naprosto smysluplný a s budoucností.

 

S přáním pěkného dne

 

Lepovi

Porodnice, šestinedělí, novorozenecké 7.11.2021

Dobrý den,

Žena těhotná, rodící, kojící je přecitlivělá, potřebuje laskavý, trpělivý a hlavně klidný přístup. Bylo mi opravdu potěšením, že jsem se zde s právě takovým přístupem setkala. Děkuji lékařům, porodním asistentkám, sestřičkám i dalšímu personálu. Porod nakonec nebyl přirozený, děkuji za jejich odbornost a rychlost, kdy se zjistilo, že naše holčička má v děloze problémy, mě čekal akutní císařský řez. A tím nám zachránili naší nádhernou holčičku, která se narodila 1.11.2021 v 1:18 jsem jim opravdu neskutečně vděčná.
Dále samozřejmě také obrovské děkuji patří všem zaměstnancům na oddělení šestinedělí, protože mi pomohly překonat tohle opravdu pro mě, náročné období. A poslední obrovské děkuji patří sestřičkám a doktorům na oddělení novorozeneckém,
za laskavou péči o maličkou.

Děkuji. S pozdravem Z.Giertliová