Pohotovost a urgentní příjem

Pohotovost a urgentní příjem
Pohotovost a urgentní příjem

Telefon

Provozní doba

24 hodin / 7 dní v týdnu

Recepce

Oddělení v kostce

 • Urgentní příjem neposkytuje běžné zdravotní služby související s návštěvou praktického lékaře, ale slouží pro akutní změny zdravotního stavu mimo jiné v oborech: chirurgie, interní lékařství, Neurologie, Gyn-Por, pediatrie, ORL, urologie atd.
 • Součástí pracoviště UP v bloku D je pracoviště akutního RDG, ambulance ve výše uvedených zmíněných oborech, sádrovna, pracoviště MRI a CT (2022)
 • Součástí UP je také Lékařská pohotovostní služba, kterou nemocnice organizuje spolu s praktickými lékaři (dospělí, děti a dorost)
 • PROVOZNÍ DOBA UP JE NEPŘETRŽITĚ 24 hodin denně, 7 dní v týdnu (24/7)
 • Začlenění LPS-Lékařské pohotovostní služby, tedy služeb praktických lékařů do UP -urgentního příjmu je ve všední dny od 17-21 hodin, o víkendech a svátcích od 8-20 hodin.
 • Vstupní branou na UP (zejména pro pacienty mimo sanitní vozy ZZS) je recepce Urgentního příjmu se 4 kójemi, kde probíhá tzv. triáž pacienta (evidence,třídění, akutnost, zaměření a případně měření fyziologických funkcí), vedle recepce najdete automat na regulační poplatek 
 • Součástí recepce je také příjem pacientů k plánované hospitalizaci
 • Součástí triáže je vyvolávací systém, kdy pořadové číslo pacienta provází celým procesem příjmu, diagnostiky, ošetření atd. po jednotlivých ambulancích a pracovištích UP. POZOR: POŘADOVÉ ČÍSLO VSTUPU NA UP NENÍ KRITÉRIEM PRO POŘADÍ PACIENTA, TÍM JE VŽDY AKUTNOST A POVAHA PŘÍPADU, POŘADÍ URČUJE ZDRAVOTNICKÝ PERSONÁL UP
 • UP najdete v objektu D nemocnice, vchod od Haly Slávie, z ulice Astronautů
 • Vjezd pro ZZS, případně další sanitní vozy pod stříškou UP, vjezd z ulice Astronautů
 • Pro příchozí, či dopravené vlastním vozidlem je k dispozici podélné parkoviště kolmé z ulice Astronautů a slouží pouze pro dočasné rychlé odbavení pacienta na UP a pohotovosti. Pro delší návštěvy prosím přeparkujte na sousední hlavní parkoviště.

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA ZDE

 

Visit the emergency medical service in the case of an injury, sudden change or impairment of health, the emergency does not provide routine medical services. Phone lines are 155 or 112. Visiting hours are from 5 p.m. to 9 p.m. on working days and from 8 a.m. to 8 p.m. on weekends and non-working days.
 
 

 

Kde nás najdete

Kontakty a informace

Recepce: 596 491 308
Pohotovost pro dospělé: 596 491 124, 125
Pohotovost pro děti: 596 491 247
Pohotovost stomatologická: 596 491 623

Ing. Bc. Lenka Škutová

Ing. Bc. Lenka Škutová

Vedoucí sestra

„O záchraně života mnohdy rozhodují minuty. Na urgentním příjmu nyní přesně vidíme, za jak dlouho dorazí do nemocnice posádka rychlé záchranné služby.“

Pracoviště oddělení

Po - pá               17:00 - 21:00
So, ne, svátky      8:00 - 20:00   

Lékařská pohotovostní služba pro dospělé je poskytována pacientům ve věku od 19-ti let. Ambulance se nachází v prostorách centrálního příjmu (vstup vchodem z ulice Astronautů).

telefon
596 491 247

Po - pá               17:00 - 21:00
So, ne, svátky      8:00 - 20:00  

Lékařská pohotovostní služba pro děti je poskytována dětem a mladistvým do 19-ti let věku. Ambulance se nachází v prostorách centrálního příjmu (vchod z ulice Astronautů - vpravo a hned vlevo, směrem k dětskému oddělení).

telefon
596 491 623

So, ne, svátky      8:00 - 13:00

Lékařská pohotovostní služba - stomatologická je místně odloučeným pracovištěm nemocnice a nachází se na ulici Dělnická 969/26, Havířov – v budově Územního střediska záchranné služby (vchod od parkoviště se nachází vpravo; 1. patro). Nejbližší lékařská pohotovostní služba - stomatologická je zajištěna v Městské nemocnici Ostrava (Fifejdy) na telefonním čísle 596 193 473.  

telefon
596 491 308

Interní a neurologický příjem zajišťuje lékařskou péči nepřetržitě 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Jsou zde ošetřováni pacienti, kteří potřebují bezodkladnou péči a pacienti, kteří budou hospitalizováni na interním oddělení a neurologii. Kontaktujte recepci urgentního příjmu, který se nachází vpravo od vchodu naproti Sportovní haly Slavie.

telefon
596 491 308

Gynekologicko-porodnický příjem zajišťuje lékařskou péči nepřetržitě 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Jsou zde ošetřovány pacientky, které potřebují bezodkladnou péči nebo pacienky, které přicházejí k plánované hospitalizaci na gynekologické či porodní oddělení. Kontaktujte recepci urgentního příjmu, který se nachází vpravo od vchodu naproti Sportovní haly Slavie.

telefon
596 491 308

Dětský příjem zajišťuje lékařskou péči o pacienty do 19-ti let v nepřetržitém režimu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Jsou zde ošetřovány děti, které potřebují bezodkladnou péči, děti s akutním onemocněním odesílané praktickými nebo odbornými lékaři a děti, které byly objednány k hospitalizaci na dětské oddělení. Kontaktujte recepci urgentního příjmu, který se nachází vpravo od vchodu naproti Sportovní haly Slavie.

telefon
596 491 308

Chirurgický příjem zajišťuje lékařskou péči nepřetržitě 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Jsou zde ošetřováni pacienti, kteří utrpěli poranění a potřebují bezodkladnou péči  a pacienti, kteří budou hospitalizováni na chirurgickém oddělení. Kontaktujte recepci urgentního příjmu, který se nachází vpravo od vchodu naproti Sportovní haly Slavie.

telefon
596 491 308

Urologický příjem zajišťuje nepřetržitou lékařskou péči 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Pečuje o pacienty s akutním onemocněním ledvin, močového měchýře, močových cest a mužských pohlavních orgánů, u kterých náhle došlo ke zhoršení zdravotního stavu mimo ordinační hodiny urologické ambulance. Kontaktujte recepci urgentního příjmu, který se nachází vpravo od vchodu naproti Sportovní haly Slavie.

Napsali jste o nás

Další recenze
„Dobrý den, dnes jsme byli se synem vyšetřeni na pohotovosti ORL. Moc ráda bych touto cestou chtěla poděkovat paní doktorce Petře Molinkové, za velkou lidskost a vstřícnost. Máte být na co hrdí, že taková profesionální paní doktorka pracuje ve Vaší nemocnici. Ještě jednou velké děkuji.   S pozdravem  Vicherová Anna “

Napsali jste o nás

Další recenze
„Dobrý den, dnes jsme byli se synem vyšetřeni na pohotovosti ORL. Moc ráda bych touto cestou chtěla poděkovat paní doktorce Petře Molinkové, za velkou lidskost a vstřícnost. Máte být na co hrdí, že taková profesionální paní doktorka pracuje ve Vaší nemocnici. Ještě jednou velké děkuji.   S pozdravem  Vicherová Anna “