Důležité informace k testování

Vážení zájemci o testování, prosím, čtěte důležité informace, které jsou v platnosti od 1. 11. 2021.

Preventivní testy jsou hrazeny ze zdravotního pojištění:

• očkovaným na covid-19 alespoň 1 dávkou očkovací látky
  • osobám do 18. let
  • osobám, které z důvodu kontraindikace nemohou podstoupit očkování proti covid-19

Frekvence těchto testů je každých 7 dní antigen + 2  za měsíc PCR

Diagnostické indikuje a žádanky k nim vystavuje lékař nebo KHS. Ty jsou hrazeny 3x do měsíce všem, kdo bude lékařem nebo KHS indikován na podkladě příznaků, kontaktu s pozitivním apod.

Antigenní testování
Probíhá od pondělí do pátku od 7:00 do 15:00 hodin. Je nutné se objednat na konkrétní čas prostřednictvím stránek centrálně spravovaných Ministerstvem zdravotnictví ČR. Systém objednávání je jednoduchý, na tomto odkazu pro antigenní testování zvolte tlačítko objednat a poté budete přesměrováni na výběr volného data a hodiny. Můžete si rovněž stáhnout do svých mobilních telefonů aplikaci Reservatic, kde si v přehledu vyhledáte naší nemocnici. Pokud se vám po přihlášení do systému objeví informace, že máme všechny termíny obsazeny, můžete se pokusit vyhledat volné místo v testovacím centru jiného města. Pro pomoc s registrací můžete volat o Help linku zřízenou MS krajem 800 720 210 nebo v rámci ČR linku 1221. Můžete se zdarma nechat testovat opakovaně, jednou za tři dny. Každý obdrží potvrzení o výsledku provedeného testu, které je platné dva dny od jeho vydání. Antigenní testy jsou prováděny výtěrem z nosohltanu a na jejich výsledek se čeká zhruba třicet minut. Informace ohledně antigenního testování Vám zodpoví na lince 705 604 518 od pondělí do pátku od 7:00 do 15:00 hodin. Cena antigenního testu je 200,- korun. Platba možná pouze platební kartou.

PCR testování
Probíhá  od pondělí do pátku od 7:00 do 15:00 hodin a v sobotu od 7:00 do 12:00 hodin. Je nutné se objednat na konkrétní čas prostřednictvím stránek centrálně spravovaných Ministerstvem zdravotnictví ČR. Na tomto odkazu pro PCR testování opět zvolte tlačítko objednat a poté budete přesměrováni na výběr volného data a hodiny. Můžete si rovněž stáhnout do svých mobilních telefonů aplikaci Reservatic, kde si v přehledu vyhledáte naší nemocnici. Pokud se vám po přihlášení do systému objeví informace, že máme všechny termíny obsazeny, můžete se pokusit vyhledat volné místo v testovacím centru jiného města.
K registraci samoplátců na PCR testování slouží telefonní linka 731 054 641, která ke v provozu od pondělí do pátku od 7:00 do 15:00 hodin a v s obotu od 7:00 do 12:00 hodin. Cena PCR testu je 814,- korun. Platba možná pouze platební kartou.

Prosím, respektujte Vámi zvolený den a čas odběru, abyste předešli zbytečnému čekání. Přineste si s sebou občanský průkaz a kartičku pojištěnce.