Havířovská nemocnice dále rozvíjí telemedicínu a otevřela Centrum telemedicínských služeb

Havířovská nemocnice dnes slavnostně otevřela regionální klientské pracoviště Centra telemedicínských služeb. Jedná se o kontaktní pracoviště, které je detašované Centru telemedicínských služeb při Fakultní nemocnici v Ostravě. Slouží především pacientům z Havířova a okolí, kteří využívají telemedicínské služby, a kteří jsou zde edukováni a najdou tu odbornou pomoc a technickou podporu.  Cílem bylo umožnit na dálku monitorovaným pacientům, kteří se profilují převážně z ambulancí havířovské nemocnice, absolvovat servis a další návazné úkony také v naší nemocnici. Od loňského roku bylo do projektu zapojeno už více než 200 pacientů a nemocnice v současné době využívá 80 telemedicínských sad.