Nadace Pavla Novotného pomáhá naší nemocnici

Spolupráce s neziskovými organizacemi, které pomáhají pacientům i zdravotníkům v naší nemocnici, si velmi vážíme a jsme za ni vděční!

Nadační fond Pavla Novotného pořádá preventivní akce zaměřené na osvětu onkologických onemocnění urologického charakteru a rakoviny prsu, charitativní akce a veřejné sbírky, pomáhá zlepšovat vybavení zdravotnických zařízení a podporuje denní stacionáře, terapeutické dílny, hospice a obdobná zdravotnická či sociální zařízení.

Dary, které jsme za roky spolupráce dostali, jsou obrovskou pomocí jak pro naše zaměstnance, tak především pro pacienty. Děkujeme nadaci za ten nejnovější, který rozšířil sbírku všech předešlých, v podobě vozíku na zdravotnický materiál s příslušenstvím v ceně bezmála 30 tisíc korun, který jsme převzali na oddělení hematoonkologie.

Hlavní náplní fondu je dobrovolnická činnost v nemocnicích napříč našim krajem. Nadační fond s naší nemocnicí dlouhodobě spolupracuje a dobrovolníci, kteří pravidelně docházejí na některá naše oddělení jsou u nás vždy vítáni. Pomáhají pacientům zvládat jejich nelehkou situaci, povzbuzují je a poskytují jim tolik důležitou podporu, neboť řada z nich také zvítězila v podobném boji.

Dobrovolnictví se přitom nemusí týkat pouze péče o onkologické pacienty v nemocnicích, i když o tu jde v nadaci především. Dobrovolníci z nadace pomáhají také s organizací akcí, potřebnou osvětou k prevenci onkologických onemocnění nebo třeba vařením kávy v nadačních Kavárnách života.

Možností, jak se zapojit a pomoci je opravdu mnoho. Pokud máte chuť darovat svůj čas druhým a pomáhat jako dobrovolník, kontaktujte Nadační fond. Nejbližší školení dobrovolníků proběhne už 22. 6. 2023.