Nemocnice je bezbariérová vůči osobám se sluchovým postižením

Havířovská nemocnice ve spolupráci s organizací Tichý svět zavedla novou službu - Tichou linku,  která zdarma zajišťuje online tlumočení českého znakového jazyka a přepis mluvené řeči a tím usnadňuje komunikaci sluchově znevýhodněným osobám. Tichá linka je v nemocnici nainstalována na třech tabletech, které zájemci o tlumočení najdou v Rezervační kanceláři, na Urgentním příjmu a na recepci Radiodiagnostického oddělení. S aplikací pracují naši zaměstnanci, kteří na požádání zajistí spojení s tlumočníkem nebo přepisovatelem.

Přepis do textové podoby ocení především osoby ohluchlé nebo nedoslýchavé, které preferují pro komunikaci český jazyk. Přepisovatelé mluvený projev zdravotnického personálu v reálném čase přepisují do textové podoby a nedoslýchavý člověk tak není závislý na tom, zda při komunikaci vše zaslechne. Tlumočení znakového jazyka je určeno znakujícím neslyšícím.

Naše nemocnice je jedna z institucí, které umožňují neslyšícím používajícím ke komunikaci znakový jazyk, spojení s nemocnicí i přes své webové stránky. Po kliknutí na tlačítko online tlumočení, které zájemci najdou v záhlaví (modré tlačítko v horní liště) i v zápatí dojde ke spojení s tlumočníkem znakového jazyka, který zprostředkuje telefonní hovor s nemocnicí bez bariér, z pohodlí domova.