Nemocnice nekouše - tentokrát na chirurgii

Naši zdravotníci myslí i na nejmenší pacienty a snaží se zbavit děti zbytečného stresu z nemocničního prostředí a s nemocnicí je seznámit hravou formou. Proto se dnes na chirurgických ambulancích konala exkurze „Nemocnice nekouše“. A že tam bylo rušno… Na exkurzi přišly nejmenší děti z MŠ Radniční. První zastávka byla na našem novém CT. Děti s nadšením uvítaly možnost si cétéčko prohlédnout, větší nadšení však u nich vzbudila možnost se „na něm povozit“, jak je vidět na videu v galerii. Z cétéčka vedla jejich cesta do jedné z chirurgických ambulancí, kde si mohly prohlédnout rentgenové snímky. Děti chtěly vidět hlavně „zlomenou hlavu“ nakonec jim ale stačily rentgeny končetin, na kterých mohly hledat, kde jsou zlomeniny. Naši zdravotníci jim ukázali a vysvětlili, jak se poslouchá srdíčko stetoskopem a na dvou statečných dobrovolnících také jak se dělá sádra na zlomenou ruku. Děti tak mohly hravou formou zjistit, že vyšetření nemusí být „strašák“, a že v ordinaci je nečeká žádné nepříjemné překvapení.