Nová Ambulance miniinvazivní chirurgie

Miniinvazivní chirurgie představuje nejmodernější operační postupy založené na poznatcích lékařské vědy. V břišní chirurgii je jejím synonymem laparoskopická chirurgie. Laparoskopie je charakterizovaná minimální zátěží pacienta při stejných nebo lepších léčebných výsledcích v porovnaní s klasickým chirurgickým přístupem. Minimální operační rána, kratší pobyt v nemocnici, včasný návrat k běžné fyzické aktivitě a lepší kosmetický efekt jsou hlavními benefity miniinvazivní chirurgie.

Laparoskopicky provádíme odstranění žlučníku, operace tříselných a dalších typů břišních kýl, diagnostické operační výkony v dutině břišní, výkony bariatrické chirurgie a onkochirurgické výkony na zažívacím traktu (žaludek, tenké a tlusté střevo včetně konečníku); z akutních výkonů jsou to zejména odstranění červovitého přívěsku slepého střeva, ošetření prasklých vředů trávicího traktu a operace dalších náhlých břišních příhod.

Naše nově založená ambulance se věnuje právě danému spektru onemocnění, které je možné řešit miniinvazivními postupy, od jejich diagnostiky, přípravy k samotné operaci, až po následné sledování pacientů po operaci. Současně ambulance funguje jako kýlní poradna, s přípravou pacientů k operacím zejména rozsáhlých břišních kýl, z kterých část je možné řešit právě miniinvazivními laparoskopickými technikami.

Ambulance slouží objednaným pacientům, nachází se v traktu chirurgických ambulancí a je provozu každou středu od 13 do 15 hodin.