Nový ureteroskop zkvalitní urologickou péči

Naše nemocnice má nový semirigidní ureteroskop, který bude využíván k diagnostice a léčbě celé řady onemocnění močových cest. Díky tomuto přístroji může urolog bezpečně prohlédnout celý močový systém a provádět diagnostické i tera­peutické zákroky a zavádět nejrůznější endosko­pické instrumenty. Díky tomu se všechna vyšetření a zákroky stanou pro pacienty bezpečnější s velmi nízkým rizikem komplikací. Ureteroskopie se nejčastěji využívá k odstranění močových nebo ledvinových kamenů. Pořízení tohoto přístroje bylo možné díky finančnímu daru nadace Muži proti rakovině, která je organizátorem listopadové kampaně Movember v České republice. Tento nadační fond bojuje s typicky mužskými formami rakoviny, kterými jsou rakovina prostaty a varlat a díky svým osvětovým kampaním se snaží změnit pohled na mužské zdraví.