Poradíme si s vlastním odpadem

Naše nemocnice se dlouhodobě hlásí k principům společensmké odpovědnosti. Máme nesmírnou radost, že jsme jako první nemocnice v České republice uvedli do provozu dekontaminační jednotku pro likvidaci nebezpečného odpadu. Ten po zhruba půlhodinovém procesu promění své vlastnosti. Po mechanickém zpracování a působení mikrovlnného záření přestává být nebezpečným odpadem, řadí se do kategorie ostatní odpad. Takto zpracovaný odpad má navíc o pětinu menší hmotnost, a dokonce o čtyři pětiny menší objem. To šetří peníze i životní prostředí.
Díky novému zařízení umístěnému přímo v areálu havířovské nemocnice se nemocniční odpad zbaví nebezpečných vlastností a významně sníží svůj objem. Tím bude nemocnice šetřit nejen peníze, ale i životní prostředí.
Nová technologie STERILWAWE splňuje nejpřísnější ekologické i bakteriologické redukční standardy a umožňuje zdravotnickým zařízením provádět bezpečnou likvidaci zdravotnického odpadu přímo v místě jeho vzniku. Tato technologie je testovaná a schválená Státním zdravotním ústavem.