Projekt "Nejlepší nemocnice"

V roce 2021 proběhl již 17. ročník komplexního hodnotícího projektu zaměřeného na bezpečnost a spokojenost ambulantních a hospitalizovaných pacientů pořádaný HealthCare Institutem. Do projektu se každoročně zapojí na 150 zdravotnických zařízení s akutními lůžky z celé ČR. Pacienti se mohou vyjádřit vyplněním anonymní ankety, která probíhá v období od února do srpna daného roku. V roce 2021 bylo vyplněno několik desítek tisíc dotazníků, z toho 2.459 jich vyplnili pacienti a návštěvníci havířovské nemocnice. Protože se snažíme neustále zvyšovat bezpečnost a kvalitu péče v naší nemocnici, bereme výsledky této ankety velice vážně. To, že naše nemocnice vykazuje zlepšení a posun jak v rámci ČR, tak na krajské úrovni, vnímáme především jako závazek tento trend udržet.

Letošní ročník startuje již 1. února a od tohoto data budou také k dispozici online dotazníky určené pro vyplňování. Pro hodnocení naší nemocnice můžete využít tento odkaz nebo tlačítko "ohodnoťte nás"

Současně s tímto projektem probíhá kontinuálně interní dotazníkové šetření, které se věnuje problematice spokojenosti našich pacientů do hloubky a týká se konkrétních oblastí zdravotní péče. Tyto dotazníky jsou pravidelně vyhodnocovány a jejich výsledky interpretovány a řešeny.

Přímý vstup do obou anket najdete na hlavní straně našich webových stránek jako modré tlačítko "ohodnoťte nás".

2021 výsledky
Ambulantní pacienti - v rámci ČR 16. místo – v rámci kraje 3. místo