První havířovský mezinárodní workshop

Dnes naše nemocnice přivítala velmi vzácné hosty, kteří se s námi přijeli podělit o své zkušenosti a myšlenky na téma umírání a péče o umírajícího pacienta. Konal se u nás totiž historicky první ročník Havířovského mezinárodního paliativního workshopu. O tom, jestli blízkost smrti může změnit náš život přednášel MUDr. Michal Patarák, Ph.D., přednosta 2. Psychatrické kliniky Fakultní nemocnice z Banské Bystrice. Jak naložit s nejistotami při péči v závěru života hovořil MUDr. Ondřej Kopecký, MHA, primář Kliniky paliativní medicíny Univerzity Karlovy a předseda Společnosti paliativní medicíny ČLS JEP. Havířovská nemocnice založila multidisciplinární paliativní tým, jehož členové se snaží co nejvíce pomáhat a zvyšovat kvalitu života pacientům, kteří čelí smrtelné nemoci a poskytovat podporu jejich rodinám, na které stav jejich blízkých také doléhá. Cílem multidisciplinárního týmu je pomoci pacientovi komplexně, tišit bolest a další symptomy nemoci, zachovat jeho důstojnost a dodat také psychickou podporu. Tým je složen z profesionálů napříč několika odbornostmi, kteří se v paliativní péči speciálně vzdělávají, a kteří disponují potřebnými zkušenostmi.