Virtuální realita a umělá inteligence pomáhají zdravotníkům zlepšovat komunikaci

Trend poslední doby, kterým je využívání virtuální reality jako nástroje pro nácvik důležitých komunikačních dovedností, měli jako jedni z prvních zdravotníků v našem kraji možnost vyzkoušet členové našeho multioborového paliativního týmu. Paliativní tým se snaží co nejvíce pomáhat a zvyšovat kvalitu života pacientům, kteří čelí smrtelné nemoci a poskytovat podporu jejich rodinám, na které stav jejich blízkých také doléhá. Proto byli hned v úvodní nácvikové hodině postaveni před výzvu v podobě pacienta umírajícího na nádor slinivky břišní, který je v naší zemi ročně diagnostikován zhruba u 1600 pacientů.

Virtuální realita nabízí bezpečné prostředí, kde mohou zdravotníci procvičovat různé scénáře, aniž by riskovali negativní dopad na skutečné pacienty. Simulace jim umožňují vstoupit do interaktivního 3D prostředí, kde se setkávají s virtuálními pacienty, kteří díky umělé inteligenci reagují slovy i emocemi ve vzájemné interakci. Děkujeme firmě ComGuide, a.s., že našim zdravotníkům umožňuje vyzkoušet si tuto jedinečnou metodu a načerpat spoustu nových poznatků.