Benefiční koncert pro havířovskou nemocnici podpořily stovky lidí

V evangelickém kostele v Havířově - Bludovicích se konal další ročník benefičního koncertu pro hematologii v havířovské nemocnici. Díky štědrým lidem se podařilo vybrat téměř 80 tisíc korun. V centru hematoonkologie a klinické biochemie se léči vážně nemocní lidé. Oddělení se snaží, aby se pacienti cítili během léčby příjemně. Proto pod taktovkou primáře Davida Starostky se uskutečnil již pátý ročník benefičního koncertu, který se konal v evangelickém kostele v Havířově - Bludovicích. A lidé opět ukázali, že mají srdce na pravém místě.

David Starostka, primář centra hematoonkologie a klinické biochemie: “Přišlo téměř 400 posluchačů a já bych chtěl na tomto místě poděkovat jednak umělcům panu Václavu Hudečkovi a panu Martinu Hrochovi za to, že takový krásný benefiční koncert pro nás udělali. A také všem posluchačům tím, že si zakoupili vstupenku na benefiční koncert, podpořili naše centrum hematoonkologie a klinické biochemie.

Krásných 78 tisíc korun oddělení využiji ke zkrášlení prostor hematologické ambulance a hematoonkologického stacionáře. V minulosti například z výtěžků nemocnice zakoupila nová aplikační křesla.

David Starostka, primář centra hematoonkologie a klinické biochemie: "Prostředí je samozřejmě důležitou součástí léčby, protože na pacienty působí a pacienti, kteří jsou v pěkném prostředí, snášejí chemoterapii daleko lépe, než kdyby tomu bylo naopak.”

Lidí, kteří chtějí pomáhat druhým, je více.

Irma Kaňová, PR manažer Nemocnice Havířov: “V poslední době se opravdu setkáváme s velkou solidaritou a s velkou podporou nejen pacientů, kteří se léčí na hematoonkologii, ale všech pacientů, kteří se u nás léčí. Děkujeme všem, kteří nás podporují, kteří nás sledují, fandí a prosím, zachovejte nám tady tuto důvěru, buďte s námi, protože my se opravdu snažíme, aby se tady všichni cítili dobře.”
24. 10. 2021