Cenu města Havířova za rok 2021 získal primář dětského oddělení Hynek Canibal

V Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově se konalo slavnostní ocenění osobností ve vybraných oblastech společenského života. Udělena byla také Cena města, kterou získal primář dětského oddělení Hynek Canibal.

Vystoupením baletu sólistů Národního divadla Moravskoslezského začal slavnostní galavečer udělování ocenění osobností za rok 2021, a to v oblasti kulturní, sportovní, sociální a zdravotní. Celkem město předalo ceny třiceti nadaným žákům, kolektivům, trenérům, sociálním pracovníkům, umělcům prostě lidem, na které může být Havířov právem hrdý.

Nejvyšší ocenění Cenu města Havířova za rok 2021 si odnesl primář dětského oddělení pan Hynek Canibal. Uznání vedení radnice vyjádřilo všem osobnostem.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Já bych jim chtěl hlavně vzkázat, že jsem moc rád, že jsou z Havířova, protože zase jsme ocenili osobnosti, které si to nesmírně zaslouží. Je to tradiční oceňování a buďme rádi, že už může být opět v tomto formátu, že už nemusíme být s respirátory a můžeme se všichni potkat na takovém galavečeru. Já si toho moc vážím. Hlavní cenu dostává pan doktor Canibal, který uspěl i v celorepublikové soutěži mezi lékaři dětských oddělení a já si moc vážím, že slouží u nás v nemocnici a musím říct, že je to symbolické, protože havířovská nemocnice urazila obrovský kus cesty a myslím si, že pan doktor Canibal si toto nejvyšší ocenění města zaslouží.”

Hynek Canibal, primář dětského oddělení: “Je to pro mě velká čest a zároveň přijímám tu cenu s velkou pokorou. Myslím si, že ta cena není tak úplně moje. Já myslím, že to je cena našeho oddělení v naší nemocnici, protože to je i důvod proč tu cenu udělili mně, ale za tou cenou je strašná práce. Během posledních tří let, kdy jsme nastoupili s Ivou Mikulenkovou na dětské oddělení a zviditelnili jsme celé dětské oddělení, potažmo celou nemocnici. Já to vnímám víc jako cenu dětskému oddělení a všem těm padesáti lidem, kteří tam se mnou pracují.”

Po předání všech ocenění čekal na přítomné v sále ještě koncert naší nejúspěšnější kapely Mirai.
6. 5. 2022