Cyklisté z řad zaměstnanců havířovské nemocnice jeli maraton pro Patrika

Nemocnice v Havířově se zapojila do dalšího ročníku Handy Cyklo Maratonu. Tým, sestavený z nejzdatnějších nemocničních cyklistů ujel 2222 km pro hendikepovaného Patrika, který vybrané peníze použije na speciální rehabilitace.

Čekali jsme, že to bude fyzicky i psychicky náročné, ale věděli jsme, že my zdraví můžeme nemocnému chlapci pomoci. Tak s tímto odhodláním se vydal osmičlenný tým z havířovské nemocnice na Handy Cyklo Maraton. Partneři, spolek Vzhůru zázrakům, ale také obyčejní lidé přispěli Patrikovi částkou 90 tisíc korun.

Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: "Je to trochu i takový teambuilding pro ty členy týmu, kteří pracují spolu v nemocnici, je to úplně něco nového, ale držela nás nad vodu ta myšlenka pomoci tomu Páťovi, mamince. Vysbírat jim peníze na rehabilitaci."

Julia Rizmanová, lékařka: "Celá ta akce byla velmi příjemná, dobrodružná a jsme velmi rádi, že se vysbíralo tolik peněz. Mám z toho velmi dobrý pocit.”
Patrik potřebuje speciální neurorehabilitace, které ale pojišťovna nehradí.

Michaela Zorychtová, maminka: "Ta péče o tyto děti je náročná a potřebují toho spoustu, hlavně cvičit. Na rok máme vystaráno, nemusíme nikde shánět, prosit. Ta akce byla úplně perfektní, já jsem strašně vděčná, že ten výtěžek potom jde takto potřebným."
Zaměstnanci nemocnice během 96 hodin ujeli 2222 kilometrů napříč republikou a určitě se do akce zapojí i v příštím roce.

23. 8. 2023