Havířovská nemocnice nabízí špičkovou péči a empatický personál

• Název příspěvku: Havířovská nemocnice nabízí špičkovou péči a empatický personál
  • Zdroj příspěvku: MF Dnes
  • Odkaz na zdroj:
Za posledních pár let prošla Nemocnice Havířov významnou proměnou k lepšímu, které si všimli nejen místní občané, ale také lidé z širokého okolí. Důkazem toho je například porodní oddělení, kde počty narozených dětí každoročně stoupají. Jen v posledním roce má Nemocnice Havířov k dispozici nový CT skener, ambulanci tělovýchovného lékařství nebo nové Centrum pro léčbu obezity. Jde sice o nemocnici krajskou, ale město na ni pravidelně přispívá několika desítkami milionů korun.

Nemocnice Havířov nabízí svým pacientům stále kvalitnější péči, a to je jedna z našich zásadních priorit. Stačí se podívat, co se zde podařilo vybudovat či zlepšit za poslední čtyři roky. Kromě modernizace přístrojového vybavení naše nemocnice investovala do přestavby pavilonů psychiatrie, modernizace návazné péče nebo například rekonstrukce rozvodů medicinálního kyslíku. Aktuálně se blíží rekonstrukce čističky odpadních vod, v plánu jsou také zásadní změny na dětské JIP. To vše proto, aby byla v našem městě a regionu zdravotní péče dostupnější a kvalitnější,“ řekl havířovský primátor Josef Bělica. Jednou z posledních novinek v havířovské nemocnici je zahájení přístavby a rekonstrukce dětské JIP. Vybudování přístavby nové jednotky intenzivní péče pro děti přinese celému regionu v oblasti péče o těžce nemocné děti významná pozitiva, ať už v rámci zajištění intenzivní péče pro okres Karviná i Frýdek-Místek, tak také svým moderním pojetím a bude motivací novým absolventům vybrat si právě obor dětského lékařství.

Jistě, pacienti jsou na prvním místě, ale nemělo by se zapomínat také na zaměstnance. Proto byla v květnu 2020 zahájena rekonstrukce šaten pro zdravotníky, a jen pár měsíců na to bylo prvních 212 nových šatech předáno do užívání. V havířovské nemocnici se myslí též na zaměstnance s malými děti. Je to doslova pár týdnů, co byly zahájeny stavební práce na nemocniční školce. Aby péče o pacienty mohla být poskytována kvalitně a plnohodnotně, musí mít zdravotnický personál prostor a podmínky pro svou práci. Mnoho mladých lékařek odchází po několika málo letech praxe na mateřskou dovolenou, na které jsou tři, čtyři roky a v rámci zdravotnického zařízení jejich kvalifikace chybí. Nemocniční školka bude pro děti od 0,5 roku do 6 let, a umožní se tak brzký návrat do práce havířovským ženám, pracujícím v nemocnici. Město na vybudování této nemocniční školky přispělo částkou 5 milionů korun, uvedena pro provozu by měla být do konce letošního roku.

„Častokrát čelím otázce, proč město Havířov investuje tolik finančních prostředků do místní nemocnice, když jde o nemocnici krajskou. Odpovídám pořád stejně. Protože se sem chodí léčit havířovští občané, a já nechci, aby kvůli různým vyšetřením museli jezdit do jiných měst z důvodu nedostatečné vybavenosti naší nemocnice. Důkazem, jak moc úroveň poskytované péče v havířovské nemocnici stoupla, je například i stále narůstající počet narozených dětí v Havířově. Loni dokonce padl rekord, 1 120 dětí přišlo na svět v Nemocnici Havířov. Více než tisíc dětí se u nás narodilo pouze jednou, a to v roce 1994. Zásluhu na tom má moderní technické vybavení a vlídný přístup personálu. Havířovská nemocnice proto plánuje velkou rekonstrukci a rozšíření právě porodního oddělení. Mám nesmírnou radost z toho, jak havířovská nemocnice roste, a že u toho můžu být,“ zhodnotil havířovský primátor.

23. 9. 2022