Havířovská nemocnice pokračuje v rekonstrukci rehabilitace

Havířovská nemocnice pokračuje v rekonstrukci rehabilitace. Práce by měly být dokončeny v květnu. Úpravami vznikne i nový vstup přímo z parkoviště.
V dubnu loňského roku se nemocnice v Havířově pustila do rozsáhlé rekonstrukce ambulantní rehabilitace. Původní prostory byly navrženy před padesáti lety.

Petr Baránek, provozně-technický náměstek Nemocnice Havířov: "Celá rekonstrukce spočívá ve výměně v rozvodu elektro. To znamená silnoproud, slaboproud, rozvody vody, rozvody topení a vzduchotechnika. Stavebně jsme některé příčky vybourali a udělali jsme nové dispozice. Jedna z nejdůležitějších je samotný vstup do oddělení ambulantní rehabilitace. Bude bezbariérový a bude možný nejen z vnitřku nemocnice, ale rovnou z parkoviště. Dále rozšiřujeme provoz vodoléčby."
Nemocnice během prací rehabilitace nezrušila. Prostory provizorně vznikly na různých odděleních.

Mirka Crhánová, primářka rehabilitace Nemocnice Havířov: "Musím říct, že díky nadšení a odhodlání našich všech zaměstnanců, to zvládáme dobře. Zachovali jsme kromě vodoléčby a procedur spojených s vodou všechny ostatní procedury."

Celá rekonstrukce bude stát zhruba 70 milionů korun s tím, že více než 60 milionů zaplatí MS kraj. V průběhu stavby se ukázalo, že kanalizace je ve špatném technickém stavu a muselo dojít k její rekonstrukci. Práce by měly být dokončeny v půlce května. Samotné otevření rehabilitace se předpokládá nejpozději na začátku letních prázdnin.
15. 3. 2024