Havířovská nemocnice uspořádala v kostele benefiční koncert na podporu paliativní péče

Havířovská nemocnice opět uspořádala vánoční benefiční koncert na podporu hematoonkologického programu nemocnice. Tentokrát půjde výtěžek na podporu paliativní péče.

V evangelickém kostele v Havířově-Bludovicích se mohli lidé v předvánoční čas zaposlouchat do Hudby na dvorech královských. Charitativní koncert nemocnice uspořádala pro oddělení hematoonkologie již po sedmé.

David Starostka, primář laboratoře - hematologická a biochemická: "Předchozích letech byl výtěžek koncertu vždy věnován na dovybavení klinické hematoonkologie a letos poprvé bude výtěžek benefičního koncertu věnován na podporu paliativní péče, která se v havířovské nemocnici začala rozvíjet asi před dvěma lety a v letošním roce zaznamenala prudký rozvoj s příchodem dvou mimořádně zdatných kolegyň, které se začaly systematicky paliativní péči zabývat. Vycházíme z osobnosti pacienta, podpory kvality jeho života, z velmi citlivého vnímání jeho rodinného prostředí, sociálního zázemí a s tím vším podrobně pracujeme.”

anketa: “Nejsme tady dneska poprvé. Chodíme od samého počátku. Takže jsme nemohli vynechat ani tento rok a vzhledem k tomu, že s tou nemocnicí v Havířově máme velmi dobré zkušenosti, tak jsme chtěli vyjádřit i takovou podporu.”

anketa: “Tady na ty koncerty chodím ráda. Moc je to hezké a jsem ráda, že jsem dneska také tady. Podporuji nemocnici, aby tam měli zas nějaké peníze navíc.”

anketa: “Dobrý pocit a naladí to na Vánoce, takovou atmosféru. Byli jsme tu loni.”

V letošním roce se podařilo pro nemocnici vybrat 40 tisíc korun.

David Starostka, primář laboratoře - hematologická a biochemická: "Advent je takové období, ve kterém bychom se měli ztišit, ve kterém bychom měli rozjímat, chystat se na Vánoce v radostném očekávání a také je to období, které je spojeno se štědrostí a dobročinností a já bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svou dobročinnost projevili v tom, že si zakoupili lístek na benefiční koncert havířovské nemocnice a tím podpořili rozvoj paliativní péče v naší nemocnici.”
12. 12. 2023