Lidé si mohli natrhat květiny z květinové louky před havířovskou nemocnicí

Květinové louky začínají být ve městech populární. Jedna taková je i před havířovskou nemocnicí. Nyní už ale nastal čas louku pokosit. Ještě předtím si ale mohli lidé květiny natrhat a odnést domů.
Pohled na rozkvetlou květinovou louku plnou barev působí uklidňujícím dojmem. I proto se havířovská nemocnice rozhodla v letošním roce před vstupem vysadit letničky. Po celé měsíce platil na pozemek zákaz vstupu. To se ale na jeden den změnilo.

Gabriela Urbancová, technický úsek: “Lidé si dnes mohou na krásné květinové louce sbírat květiny, protože přichází podzim a rozhodli jsme se, a zároveň musíme, tuto louku už posekat.”

anketa: “Perfektní nápad úplně, koukám jaký je zájem a vůbec ty krásněnky mám je moc ráda. To jsou takové babičkovské kytičky. Beru si semínka, i když doma mám, ale ty tmavé nemám a když můžu, tak jsem spokojená, že si mohu vzít semínko domů.”
anketa: “Proč ne. Když se to má zlikvidovat, tak proč bychom si nemohli udělat radost. Každý tu chodí okolo toho, strašně se to líbí, tak proč ne, když je šance.”
anketa: “Já jsem tady byla na kontrole a tam mi to říkali, tak si také utrhnu. Je to krásné a já mám ráda kytičky i doma.”
anketa: “Já jsem si je natrhala domů, protože mě se to hodně líbí, protože to vypadá, jako by to bylo na ozdobu. Mě se líbí, protože mám ráda bílou barvu, žlutou a růžovou.”

Irma Kaňová, PR manažer Nemocnice Havířov: “Vzhledem k tomu, že louka dělala radost více než půl roku všem pacientům a návštěvníkům nemocnice, tak bychom jim chtěli tuto radost dopřát i v příštím roce. Takže jsme se domluvili, že louku znovu obnovíme, znovu ji vysadíme, ale nejdříve se pokusíme, aby se louka sama vysemenila. V pátek se bude kosit, necháme chvíli ty rostliny ležet, dáme jim prostor, aby se vysemenily, ale stejně víme, že na jaře příštího roku to nebude stačit a budeme obnovovat.”

Nemocnice by chtěla také v příštím roce květinovou louku ještě rozšířit.
12. 11. 2022