Movember v havířovské nemocnici: fotky milovaných mužů v kabelkách

Nejen muže, které vyzývají na preventivní urologickou prohlídku, ale také ženy chtějí oslovit organizátoři letošní kampaně Movember 2022 v havířovské nemocnici. Odstartovali ji v těchto dnech a kromě jiného uspořádají také Kabelkový veletrh.

Podle primáře urologického oddělení je rakovina prostaty nejčastějším uroonkologickým onemocněním u mužů, může se projevit zhoršením močení, zástavou močení, krvácením do v moči. Proto je v počátečních stadiích léčba nejúčinnější a šance na úplné vyléčení jsou vysoké.

„Z toho důvodu je v rámci onkologie kladen tak velký důraz na včasnou diagnostiku. Právě o osvětě včasného záchytu je kampaň Movember, kterou pravidelně v naší nemocnici podporujeme. Díky včasnému záchytu je léčba méně agresivní a výsledky mnohdy excelentní. Jediné, co je nutné, tak rozhodnutí navštívit urologa. V naší ambulanci ošetřujeme pacienty i bez doporučení praktického lékaře, ale toto doporučení je vhodné z důvodu celkové anamnézy pacienta,“ uvedl primář urologického oddělení Josef Kopecký.
Ženy letos v havířovské nemocnici dostanou příležitost podpořit v této kampani své muže, syny, bratry, otce a ostatní muže. Stanou se součástí Movemberu 2022 v projektu Kabelky pro kluky, který je letošní novinkou kampaně Movember 2022.

„Dámy mohou přinést k prodeji své kabelky, které už samy nenosí, ale mohly by udělat radost ještě někomu jinému. Jsou to totiž velmi často právě ženy, které objednají muže do urologické ambulance k prvnímu preventivnímu vyšetření. Proto jsme letos aktivně zapojili do kampaně i je. Protože ženám zdraví jejich mužů není lhostejné, vyzýváme je, aby do kabelky vložily fotografie nebo selfíčka se svým mužem, partnerem, synem, tatínkem, prostě s muži, na jejichž zdraví a životě jim nejvíc záleží. Z fotografií vznikne Movember 2022 koláž ve vstupní hale nemocnice, kde bude tato unikátní výstava fotografií po celý měsíc doplňována ženami, které darují své kabelky pro kabelkový jarmark. Ten proběhne v naší nemocnici poslední tři listopadové dny, kdy budeme kabelky prodávat. Veškerý výtěžek půjde na podporu havířovské urologie, která by ráda zkvalitnila prostředí svým pacientům,“ uvedla Irma Kaňová, marketingová manažerka nemocnice.

1. 11. 2022