Natálka narozená v Havířově je prvním miminkem roku 2023 v Moravskoslezském kraji

První miminko roku 2023 v Moravskoslezském kraji se narodilo 20 minut po půlnoci v Havířově. Jmenuje se Natálka, váží 3230 gramů a měří 48 centimetrů. Do rána pak hlásily první děti také porodnice v Krnově, Ostravě i Novém Jičíně. A je to pořádná dámská jízda.

Porodnice v Moravskoslezském kraji postupně hlásí první narozená miminka roku 2023. A podle statistik je to zatím většinou pořádná dámská jízda. Vítězství mezi děvčaty drží Natálka, která se narodila 20 minut po půlnoci v Havířově.
Irma Kaňová, mluvčí Nemocnice Havířov: "Narodila se dvacet minut po půlnoci šťastným rodičům Lucii a Jiřímu Guňkovým. Malá Natálka váží 3230g a měří 48 cm. Do rána se u nás narodily ještě další tři děti. Dvě holčičky, v 0:52 hodin Mila - 2460 g a 46 cm, v 1:50 hodin Liliana - 2650g a 47cm a ve 4:02 se narodil chlapeček Patrik. Všem rodičům novoročních dětí moc gratulujeme, jim a jejich dětem přejeme zdravý a šťastný život."

Další holčička se narodila v 5:02 hodin ráno v porodnici v Krnově.
Jozef Pitoňák, primář gynekologicko-porodnického oddělení SZZ Krnov: "Maminku jsme v porodnici přijali krátce po půlnoci, porod probíhal bez komplikací a přirozenou cestou, Sára při narození měřila 48 centimetrů a vážila 3230 gramů."
Rodiče malé Sáry Belejové z Krnova s tak rychlým příchodem své dcery na svět nepočítali a večer ještě v klidu slavili poslední den končícího roku.
Veronika Janáková, maminka Sáry: "Termín jsme měli stanovený na prvního ledna, ale vůbec jsme tomu nevěřili, je to pro nás velké překvapení. Ještě těsně před půlnocí jsme si s přítelem dělali legraci, že nám zbývá posledních několik minut. Porod byl neskutečně silný zážitek. Jsem vděčná svému partnerovi, že byl po celou dobu se mnou a byl mi oporou. Chtěla bych poděkovat také paní doktorce a sestřičce, protože díky nim byl porod poklidný a harmonický."

V 5:24 se narodila dívenka v porodnici Fakultní nemocnice Ostrava a kolem šesté hodiny ranní v Městské nemocnici Ostrava. A aby toho nebylo málo, holčičku oznámila i porodnice v Novém Jičíně.
Adam Knesl, mluvčí Nemocnice AGEL Nový Jičín: "První miminko roku 2023 u nás přišlo na svět přesně v čase 7:42 hodin. Maminka z Nového Jičína zde porodila holčičku Márii-Elenu o váze 2290 gramů a 47 centimetrů a na malou slečnu se doma už těší tři sourozenci."
1. 1. 2023