Nemocnice v Havířově se zapojila do Světového dne hygieny rukou

Nemocnice v Havířově se zapojila do Světového den hygieny rukou. Jak mít dokonale čisté ruce si mohli vyzkoušet jak veřejnost, tak i zaměstnanci, kteří dokonce mezi sebou soutěžili.

Správně si umýt ruce, neumí každý. O tom se přesvědčili návštěvníci havířovské nemocnice, ale také samotní zdravotníci, a to v rámci Světového dne hygieny rukou, který připadá na 5. květen.

Halina Musiolová, vrchní sestra: "Myslím si, že hygiena rukou je ve zdravotnictví velice důležitá. Je to náš každodenní chleba a když to děláme rutinně, tak potřebujeme dělat tuto kontrolu a jsme velice rádi, že ti to můžeme takto vyzkoušet. Celá tato akce je ještě podpořená soutěží, kde se hodnotí účast za oddělení, ale ne jen účast, ale hlavně i kvalita."

Renata Tydlačková, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči: "Naši zaměstnanci jsou školení každý rok. Každý rok mají možnost si vyzkoušet prakticky desinfekci rukou. Dnešní akce je velice zdařilá.”

anketa: “Určitě jsem se dozvěděla něco nového. Zjistila jsem, že si špatně dezinfikuji ruce, protože jsem opravdu viděla díky UV lampě, že zapomínám na palce a celou tu plosku těch rukou. Takže mi to dalo hodně. Navíc mám doma dvě malé děti, takže mi to opravdu pomůže.”

anketa: “Je to důležité velmi, ale zajímavé, že jsem byla na odběry a tam jsem použila dezinfekci a pak tady a stále zůstaly ještě nějaké nečistoty. Takže fakt se to musím pořádně naučit.”

Akce probíhala během dopoledne v obou vstupních halách.
5. 5. 2023