Primář dětského oddělení v Havířově získal prestižní ocenění

Primář dětského oddělení havířovské nemocnice Hynek Canibal se stal vítězem 13. ročníku celonárodní ankety v kategorii Lékař lůžkového zařízení. Z prestižního úspěchu má radost celé oddělení i vedení nemocnice.

Vstřícný a pozitivní vztah k malým pacientům i jejich rodičům stojí za úspěchem dětského oddělení v havířovské nemocnici. V celostátní anketě, kde bylo nominováno na 600 lékařů, získal primář Hynek Canibal první místo v kategorii lékař lůžkového zařízení.

Hynek Canibal, oceněný primář dětského oddělení: "To, co jsme změnili, je spolupráce s rodiči a nastavení, my tomu říkáme Family centered care. To je něco, na co jsme pyšní a věříme, že jsme průkopníci v republice. Chceme, aby se rodič, který doprovází své nemocné dítě do nemocnice, se stal naším partnerem, byl rovnocenným partnerem a ty vztahy byly takové, že ho potřebujeme v té nemocnici a v tom si myslím, že jsme takový unikát a je to asi důsledek, proč ta cena zůstala u nás.”

Citlivý přístup ocenila i paní Romana Zuková, která mohla se svým synem s autismem až na operační sál.

Romana Zuková, rodič: "Bylo úžasné, že sestřička ještě před operačním sálem mi nabídla, že mohu jít s ním a přímo ho uspat. Pan anesteziolog mi dal masku. Já jsem mu masku podržela přímo na puse, odpočítala jsem ho a on byl neuvěřitelně klidný a projevilo se to i na tom probuzení na JIP, kde jsem také okamžitě byla s ním.”

Přání dětského oddělení je, aby rodiče s dětmi mohli být při zákrocích na všech odděleních, a aby si tento přístup osvojily nemocnice napříč Českou republikou.
12. 10. 2021