Prvním miminkem v kraji je holčička Viktorie, které se hned dostalo velké pozornosti

Prvním dítětem letošního roku v Moravskoslezském kraji je Viktorie z Orlové. Narodila se 26 minut po půlnoci v havířovské porodnici. Druhý na svět přišel Tobiáš Josef, který je prvním havířovským občanem. Oběma rodinám přišel popřát hejtman kraje i primátor Havířova.

Velké pozornosti se dostalo malé Viktorii z Orlové, která se stala prvním narozeným miminkem v MSK. Holčička váží 3 200 gramů a měří 46 centimetrů. Na svět přišla v havířovské nemocnici přirozeným porodem a doma na ni už čekají dva sourozenci.

Lucie Čierníková, maminka: "Vnímám to hezky, protože je to poprvé, co máme miminko narozené v roce jako první. Takže zažíváme něco takového poprvé všichni i doma. Neměla jsem ani termín a rodila jsem a kontrakce mi přišly už od sedmi hodin rána. Takže jsme ani nepočítali s tím, že Viktorka přijde na svět v novém roce, ale počítali jsme ještě v tom starém roce. Už jsme počítali jen minuty, kdy přijde. Takže jsme se nedívali, jestli je Silvestr, není Silvestr. Jen jsme už vše chtěli mít za sebou.”

Michal Mrózek, primář gynekologicko-porodního oddělení: “Na Silvestra byly dva porody, jeden byl akutní operační porod a další byl vaginální porod. A po silvestrovské noci jsme měli také dva porody. První byl krátce po půlnoci, první v kraji se nám povedl vaginálně bez komplikací, vše bylo krásné přirozené a další byl operační kolem třetí hodiny ranní.”

Dárky od hostů dostal i Tobiáš Josef, který přišel na svět jako druhý a stal se prvním narozeným havířovským miminkem.

Jan Krkoška (ANO), hejtman MSK: "Já by jsem všem miminkům, která se narodila v novém roce popřál hlavně zdraví, pohodu, klid v rodinách a rodičům taktéž. Určitě bych si přál také v tomto roce, aby se v těch našich porodnicích narodilo víc a víc miminek, protože, když se podíváme konkrétně tady tuto porodnici a prostředí, ve kterém se dneska miminka rodí, tak je to určitě prostředí k tomu, aby zde rodiče mohli přijít s dobrým pocitem, pro to, aby to dítě dostalo ten první nádech života právě v prostředích, jako jsou naše krajské nemocnice.”

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Přeji hlavně všechno nejlepší, hodně zdraví a štěstí. Je to taková velmi milá tradice, která se nám v Havířově děje, už jestli se nepletu potřetí, že se první miminko MSK se narodilo u nás a jsem za to moc rád. Jde vidět, že i rekonstrukce zdejšího oddělení, která proběhla v loňském roce, se mimořádně povedla. Nemocnice zase udělala krok dopředu. Jsem za to moc rád a i ten nárůst těch porodů, který tady každý rok zaznamenáváme je pozitivní zpráva a moc si toho vážím a držím všem palce. Maminkám, které přivedly na svět miminka, přeji hodně zdraví a štěstí a miminkům to štěstí a zdraví také.”
2. 1. 2024