Radnice v Havířově postaví v areálu nemocnice parkoviště s kapacitou 170 míst

Zaparkovat v areálu havířovské nemocnice je dlouholetý problém. Míst je málo pro zaměstnance i pacienty. Kraj se dohodl s městem o převodu části pozemku, kde radnice nyní začala stavět nové parkoviště.

Na této travnaté ploše v areálu havířovské nemocnice z ulice Astronautů v těchto dnech začala radnice s výstavbou velkého parkoviště s kapacitou až 170 míst.
Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek havířovského primátora: "Kraj nám převedl bezúplatně pozemek a my jako město jsme investorem této stavby. Chceme tady postavit parkoviště. Vznikne tady 170 nových parkovacích míst, vysoutěžené náklady jsou zhruba 18,6 milionu korun." Nemocnice provede rekonstrukci i záchytného parkoviště u urgentního příjmu.

Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: "Po dobu výstavby, která bude max. pět měsíců, tak bude platit omezení na tom parkovišti za mnou. A po jeho otevření, někdy koncem listopadu, to dáme opět k dispozici zejména pacientům, kteří míří na urgentní příjem a ti by měli mít zde parkování co nejblíže toho urgentního příjmu a po nějakou omezenou dobu ho vždy využít.”

anketa: “Určitě to uvítám, protože tady se parkovat skoro nedá."
anketa: “Asi to je třeba, pacienti někde musí parkovat, lékaři také."
anketa: “Určitě, tady to bývá dost často plné, stejně tak v jednosměrce a já myslím, že to přijde určitě vhod.”

Termín dokončení stavby je stanoven na leden. Město ale věří, že parkoviště dokončí už v prosinci.

16. 8. 2023