Rodičky v Havířově se budou cítit na oddělení šestinedělí jako v hotelu

Nemocnice v Havířově si dala za cíl zmodernizovat oddělení šestinedělí porodnice. Práce trvaly přes rok a nastávající rodiče se mají opravdu na co těšit. Došlo také k rozšíření kapacity.

Už zanedlouho budou moci využívat tyto moderní pokoje maminky se svými narozenými dětmi. Havířovská nemocnice vytvořila oddělení šestinedělí hotelového typu. Celkem je na oddělení sedm dvoulůžkových pokojů a tři nadstandardní rodinné.

Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: “Navýšili jsme od roku 2018 porodny na dvojnásobek z původních 600 a chyběla tomu jedna jediná věc, a to je ten hotelový komfort, jak se říká, kdy to oddělení fungovalo někdy od 70. let. Byla jedna společná toaleta, na pokojích byla jakási úroveň hotelu, ale řekněme velmi špatná a rodičky neměly k dispozici tolik nadstandardu, o které je v současné době zájem. Proto jsme se rozhodli ze všech oddělení vybrat právě gynekologii, kterou jsme započali tu éru rekonstrukcí.”

Došlo také k navýšení kapacity o čtyři lůžka. Nemocnice počítá, že bude schopna zvládnout až 1400 porodů ročně.

Michal Mrózek, primář gynekologicko-porodního oddělení: “Hlavně ocení komfort. Rodičky to ocení v tom smyslu, že nebudou tady samy na tom oddělení, budou tady v doprovodu svých partnerů, případně dalších příbuzných, na krásných nových rodinných pokojích luxusních, jako na hotelu, který má pět hvězdiček.”

Jan Krkoška (ANO), hejtman MSK: "Myslím si, že tento počin, který tady vznikl, je inspirací pro všechny ostatní nemocnice, pro celé vedení nemocnic. Také jsem byl v prostření některých nemocnic a je velmi důležité, aby rodiče, kteří se připravují na nový život, společně sdíleli prostředí řekněme domácího charakteru.”
Rekonstrukce vyšla na necelých 40 milionů korun a byla téměř celá hrazena z dotace EU. Nemocnice by chtěla časem zmodernizovat například také oddělení interny, či chirurgie.
1. 12. 2023