Studenti finančně podpořili canisterapii pro pacienty v havířovské nemocnici

Studenti ostravské mezinárodní školy udělali dobrý skutek. V rámci projektu vydělali peníze a část z nich darovali havířovské nemocnici na canisterapii. Pacienti mají z návštěv psů velkou radost.

Ležet dlouhodobě v nemocnici je pro pacienty psychicky náročné. Nemocnice v Havířově proto pro oddělení geriatrie začala spolupracovat s organizací Podané ruce, která má speciálně cvičené psy pro canisterapii. Studenti z ostravské mezinárodní školy se rozhodli, že pro pacienty tuto službu zaplatí na další tři měsíce.

Valerie Kaňová, studentka: "U nás každoročně ve čtvrtém ročníku maturitním, tak děláme projekt, kde si zkoušíme fiktivně vytvořit svou vlastní firmu a minulý rok se dávala charita pro FN v Ostravě a my jsme se letos rozhodli podpořit canisterapii v této nemocnici."

Velkou radost z přítomností zvířete měla paní Dagmar Sznapková, která chovala psy od malička.

Dagmar Sznapková, pacientka: “Já jsem v boudě vyrůstala se psem a ještě mám kočičku Mikeše.”

Filip Mokroš, student: "Jsem rád, že paní je šťastná, že pejsci mohou pomoci. Působí to na mě velmi dobře, pozitivní energií."

Canisterapie má pozitivní účinky na pacienty, ale i personál.

Renáta Skulinová, vrchní sestra oddělení geriatrie: "Jsme velmi rádi, že i studenti se na této spolupráci teď podílejí, protože můžeme prodloužit ten čas, který tady stráví canisterapeuti a výhledově možná rozšířit i na jiná oddělení.”

21. 12. 2023