V Havířově staví novou dětskou JIP

• Název příspěvku: V Havířově staví novou dětskou JIP
  • Zdroj příspěvku: MF Dnes
  • Odkaz na zdroj:
Nemocnice v Havířově slavnostně zahájila přístavbu a rekonstrukci dětské JIP, která bude stát zhruba 50 milionů korun. Financovat ji bude kraj, jenž je zřizovatelem zdravotnického zařízení. V areálu nemocnice zároveň začala výstavba nemocniční školky za zhruba osm milionů korun, na niž získá pět milionů korun od města. Podle ředitele nemocnice Norberta Schellonga je nyní dětská JIP mimo dětské lůžkové oddělení, což je provozně problematické. „Stavbou navážeme na standardní lůžkové oddělení a bude tam kapacita pro šest dětí. Uvolněním stávající kapacity dětské JIP se zvýší možnost dostupnosti dospávacích lůžek pro požadovaný nárůst operačních výkonů, případně uvolnění kapacit pro dlouhodobě ventilované pacienty,“ uvedl Schellong. Stavba neohrozí provoz dětského oddělení a dokončena by měla být nejpozději příští rok v létě. Zároveň se začala budovat nemocniční školka, jež má být uvedena do provozu do konce roku. Do dětské skupiny budou moci zaměstnanci nemocnice přihlásit děti od půl roku až do šesti let. „Pracuje tady přes tisíc zaměstnanců, z nichž je 83 procent žen, z těch je 400 žen ve věku do 40 let, takže jsou mezi nimi druhorodičky, ženy, které plánují rodinu, a také pro tatínky, kteří u nás pracují, je možnost zde dítě mít,“ řekl Schellong.

7. 9. 2022