V havířovské nemocnici se chystají na velkou rekonstrukci rehabilitace, práce potrvají necelý rok

Na konci ledna zahájí havířovská nemocnice rozsáhlou rekonstrukci rehabilitace. Pacienti však nemusí mít obavy, protože budou všechny procedury zachovány v náhradních prostorách nemocnice.
Rehabilitace, která se nachází v suterénu havířovské nemocnice, je posledním původním komplexem. Přístrojová technika je sice na vysoké úrovni, prostory jsou ale zhruba 50 let staré. Nyní ambulantní rehabilitace projde rekonstrukcí.

Irma Kaňová, PR manažer Nemocnice Havířov: “Když se podíváte kolem sebe, tak sami uznáte, že jsou to prostory, ve kterých se zaměstnancům nechce ani moc pracovat a pacientům léčit. Takže máme obrovskou radost, že tato rekonstrukce, na kterou jsme hodně dlouho čekali a o kterou jsme hodně usilovali, se nakonec povede a za několik málo dní ji zahájíme a spustíme.”

Co bude součástí této rekonstrukce?
Irma Kaňová, PR manažer Nemocnice Havířov: “Budou se rekonstruovat veškeré prostory ambulantní rehabilitace, které jsou v suterénu. Jelikož to bude velká rekonstrukce, tak ji rozdělíme na jednotlivé etapy. Zahájíme rekonstrukci části tělocvičen, elektroléčbou, magnetoterapií a součástí bude třeba výměna tady toho dlouho nefunkčního bazénu, na který se budou pacienti těšit nejvíc.”

Práce začnou už na konci ledna.
Petr Baránek, provozně-technický náměstek Nemocnice Havířov: “To znamená veškeré elektroinstalace, vodařské záležitosti. Stavebně se vybourají všechny příčky, postaví se znovu. Budou prostory osazeny podhledy, novými světly a bude se jednat o rekonstrukci prostor nejen pro pacienty, ale také zázemí zaměstnanců.”

Zdenka Kališíková, fyzioterapeutka: “Jsem tady necelých pět let, předtím jsem pracovala v lázních v Karviné v Dárkově. Takže můžu srovnat prostředí, tam to bylo modernější, protože ty lázně jsou vybavené celkem dobře. Tady to prostředí by chtělo zrekonstruovat a něco s tím udělat, aby to bylo i pro pacienty příjemné, protože, když tady přijdou a zjistí, že tady máme vše zastaralé, tak to nepřispívá k jejich léčbě a necítí se tady moc dobře. Těšíme se na rekonstrukci, konečně tady bude to prostředí pro nás i pacienty příjemné.”

anketa: “Je to vlastně od začátku postavení nemocnice, a to už v dnešní době nevyhovuje. Už by to chtělo rekonstrukci.”
anketa: “Hlavně, aby to bylo účelné. Ne jen pěkné a služby a péče zaostávala. Aby byla nejdříve péče na úrovni. Předpokládám, že je.”
anketa: “Jak to bude lepší, proč ne.”

Rekonstrukce bude trvat necelý rok a bude stát zhruba 60 milionů korun. Značnou část nákladů pokryje zřizovatel, tedy MSK.
24. 1. 2023