V havířovské nemocnici začíná přeočkování zaměstnanců třetí dávkou

Zdravotníci byli jedněmi z prvních, kterým byla na počátku roku aplikována vakcína proti covidu. Až po té se začalo snižovat i procento nemocných mezi zaměstnanci. Jak velký bude zájem o třetí posilující dávku? Ptali jsme se v Havířově.
Prvním lidem začínají chodit SMS zprávy, že se mohou nechat očkovat proti covidu třetí dávkou.

Halina Musiołová, vedoucí očkovacího centra: “Může se standardně registrovat přes rezervační formulář a stránky ministerstva zdravotnictví, může využít naši rezervační kancelář, která je ve vestibulu nemocnice, nebo přímo v recepci našeho očkovacího centra.” Osm měsíců od podání druhé dávky už za pár dní budou mít i zdravotníci z havířovské nemocnice. Ta věří, že zaměstnanci budou mít o posilující dávku zájem.

Irma Kaňová, PR manažer Nemocnice Havířov: “Vzhledem k tomu, že sami zdravotníci se pohybovali dlouhé měsíce v covidovém prostředí a sami viděli, jaké jsou dopady tady toho onemocnění, tak věřím tomu, že sami budou mít zájem na tom, aby se tato situace už nikdy neopakovala. A očkování třetí dávkou pro ně bude něco samozřejmého a nebudou se tomu bránit. My je samozřejmě nebudeme nutit a nemůžeme je nutit. Je to v rámci doporučení.”

Halina Musiołová, vedoucí očkovacího centra: “K přeočkování třetí dávkou ještě přemýšlím, nejsem úplně rozhodnutá. Zvažuji k tomu všechna ostatní nařízení, ale jsem spíše nakloněná k tomu, že se očkovat budu.” Lidem, kteří prodělali covid a jsou plně očkování ministerstvo prozatím třetí dávku nedoporučuje. Mnozí zdravotníci se ale pro posilující dávku rozhodli.

František Pokorný, primář interního oddělení Nemocnice Havířov: “Absolutní většina sdílí stejný názor, prošli si tím asi před rokem. Většina z našeho oddělení, já také. Nejsem covidolog, nejsem infektolog, vakcinolog, obyčejný člověk jsem, internista a stejně se kloním k tomu, že do toho půjdeme.”

V současné době je na infekčním oddělení hospitalizováno několik pacientů s covidem, nejedná se však o vážné stavy.
26. 9. 2021