Z vousů zbyly mužům kvůli Movemberu jen kníry

• Název příspěvku: Z vousů zbyly mužům kvůli Movemberu jen kníry
  • Zdroj příspěvku: Právo
  • Odkaz na zdroj:
Někteří zaměstnanci krajské nemocnice v Havířově z řad mužů si včera nechali upravit vousy do kníru. Učinili tak v rámci nemocniční podpory mezinárodní kampaně Movember, která mimo jiné upozorňuje na důležitost prevence rakoviny prostaty a varlat.

Nemocnice se ke kampani připojila řadou akcí druhý rok po sobě. „Ročně řešíme několik desítek případů onkologických resekcí varlat či prostaty. Listopad je takovým připomenutím pro všechny muže, ať to nepodcení a nečekají, až jim bude 40. Ale ať v případě problému navštíví ambulanci a nechají se vyšetřit. Je to jedna z mála typů rakovin, která, když se včas zachytí, tak se s ní dá ještě něco dělat,“ apeloval ředitel nemocnice Norbert Schellong. I on byl mezi muži, které od středy zdobí knír. Ten je symbolem Movemberu.

„Doma jsem samozřejmě nahlásil, že začnu pustnout, abych byl dostatečně zpustlý na to, aby barbři mohli pracovat. Ale oholení kníru je jen nástroj, abychom upozornili na prevenci. Aby chlapi opravdu přišli a nechali se prohlídnout,“ řekl poté, co přišel o vousy a pod nosem mu zbyl jen knír, další provozně-technický náměstek nemocnice Petr Baránek.

5. 11. 2021