Zaměstnanci v havířovské nemocnici vítají, že budou mít v areálu školku

Havířovská nemocnice otevře přímo v areálu pro zaměstnance nemocniční školku tak, aby se zejména lékařky a zdravotní sestry mohly co nejdříve vracet z mateřské dovolené zpět do práce. Projekt podpořila dotací i radnice.
Nejpozději do října by se tyto prostory v areálu havířovské nemocnice měly proměnit ve školku s kapacitou 24 dětí.

Lenka Škutová, vedoucí sestra: "Určitě je to skvělá věc pro nemocnici, už jenom proto, že se nám sestřičky mohou vracet dříve z mateřské dovolené. A mohou přijít i když jsou miminka ještě malá a využít těch jeslí a odskočit si i z pracovního procesu za miminkem a zase se vrátit. Tak určitě pokud bude ta možnost nadále využívat školku a budu mít také děti, tak určitě tuto službu využiji a vrátím se brzy do práce.”

Martina Malíková, porodní asistentka: "Ta školka, my už jsme to chtěli vlastně už před deseti lety, akorát to nebylo furt možné realizovat. Budeme rádi, když se toto posune a bude tady ta možnost s těmi dětmi i jeslemi pro ty maminky zdravotnice. To bude určitě výborné.”

Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: "Budou mít na pracovišti dítě řekněme od toho jeslového věku až do té předškolní přípravy. Vznikne ta školka v provozovně bývalé prádelny vedle jídelny. Takže tam bude dostupnost čerstvé stravy, s tím, že tam budou mít děti k dispozici velkou tělocvičnu, hernu, zahradní prostory tak, jak to v každé školce má být. Moc se na to těšíme a chceme poděkovat městu, protože se opravdu vzorově o nemocnici stará."

Zastupitelé tento týden schválili, že na projekt dětské skupiny vyčlení pět milionů korun

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora: "Město již dlouhodobě podporuje nemocnici, i když to není městský objekt a to takovým způsobem, že přispíváme od roku 2016. Za tu dobu jsme asi proinvestovali 20 milionů do objektu nemocnice a to především do vybavení některých oddělení. Ať už magnetické rezonance, nebo porodního oddělení, protože je to jednou z priorit města a poměrně velice důležitá.”

24. 6. 2022