Dětská skupina Havířovské sluníčko

ZMĚNA PROVOZU ORL POHOTOVOSTI - VIZ. AKTUALITY

Na začátku letošního roku jsme pro své zaměstnance otevřeli nemocniční školku/dětskou skupinu Havířovské sluníčko. Školka je určena pro 24 dětí od půl roku věku až po předškoláky. Rodiče dětí, kteří jsou zaměstnáni v naší nemocnici, ji mohou využívat od pondělí do pátku od 6.00 - 18.00 hodin.

Školka vznikla rekonstrukcí nevyužitých prostor bývalé prádelny. Bourací a následně stavební práce byly zahájeny v srpnu loňského roku, první děti školku navštívily již na začátku ledna. Na celkové investici ve výši přes 8 milionů korun přispělo 5 miliony Statutární město Havířov, kterému za tuto podporu našich zaměstnanců děkujeme!

„Máme velkou radost, že se nám podařilo prostory pro školku zrekonstruovat v rekordním čase čtyř měsíců. Považujeme ji totiž za jeden ze základních benefitů pro naše zaměstnance, a to nejen pro ty, kteří k nám přicházejí po absolvování škol. Na chodu školky se podílí profesionální tým pedagoga a dětských chův, které děti vzdělávají podle metodiky všeobecně vzdělávacího programu pro jesle a mateřské školy. Celodenní stravu pro děti si zabezpečujeme sami prostřednictvím našeho stravovacího provozu, který vaří dětem podle nejnovějších nutričních doporučení. Snažili jsme se pro děti našich zaměstnanců vytvořit místo, kde se jim bude líbit a ze kterého nebudou chtít odcházet domů, což je momentální krásná realita po prvních dvou týdnech provozu školky“, řekl při dnešním slavnostním otevření školky ředitel nemocnice Norbert Schellong.