Modernizace a rekonstrukce pavilónu psychiatrie Nemocnice Havířov, p. o.

ZMĚNA PROVOZU ORL POHOTOVOSTI - VIZ. AKTUALITY

Registrační číslo projektu: CZ.06.2.56/0.0/0.0/16_048/0004705

Modernizace a rekonstrukce pavilonu psychiatrie byla provedena především na úrovni 2. a 3. NP. Jednalo se o celkovou změnu dispozice jednotlivých pater se zřízením lůžkové části pro hospitalizované pacienty se sociálním zázemím, zázemím pro zdravotní personál. Došlo ke zvýšení kapacity celkem na 44 lůžek - ve 2.NP 18 lůžek (6 x 1L pokoj a 4 x 3L pokoj), ve 3.NP 26 lůžek (10 x 2L pokoj a 2 x 3L pokoj). V prostoru bývalé terasy byla zřízena nástavba V prostoru nové nástavby ve 3.NP vznikla jídelna/společenská místnost pacientů s čajovou kuchyňkou, denní místnost zaměstnanců s hygienickým zázemím, čekárna pacientů, bezbariérové WC pacientů, šatna ambulantních pacientů, sklad, odpočinková místnost pacientů, dvě terapeutické místnosti a sportovní místnost. Součástí rekonstrukce byla výměna veškerých silnoproudých a slaboproudých rozvodů, rozvodů vody a kanalizace, nově byla vybudována centrální vzduchotechnika, dodán nový mobiliář vč. nových lůžek pro pacienty. Součástí rekonstrukce byly dále nové rozvody medicinálních plynů, měření a regulace, elektrická požární signalizace. Pro zajištění druhého směru úniku z rekonstruovaného lůžkového oddělení psychiatrie ve 2. a 3. NP bylo na JZ průčelí pavilonu vybudováno venkovní otevřené ocelové schodiště.
Projekt je spolufincován Evropskou unií.
Ukončení projektu dne 3.11.2021.