Modernizace vybavení pro obory návazné péče v Nemocnici Havířov, p. o. - 2. část

ZMĚNA PROVOZU ORL POHOTOVOSTI - VIZ. AKTUALITY

Registrační číslo projektu: CZ.06.2.56/0.0/0.0/16_043/0001573

Nemocnice Havířov dokončuje realizaci projektu s názvem Modernizace vybavení pro obory návazné péče v Nemocnici s poliklinikou Havířov, p. o. - 2. část, v jehož rámci byl zakoupen a uveden do provozu na radiologickém oddělení nemocnice nový skiaskopicko-skiagrafický přístroj značky Siemens Healthcare typ Luminos dRF Max v pořizovací hodnotě 11 355 245,- Kč vč. DPH.
Cílem projektu je zvýšení kvality návazné péče poskytované v Nemocnici s poliklinikou Havířov, p. o. Toto zvýšení kvality bylo dosaženo pořízením skiaskopicko-skiagrafického přístroje, které slouží pro poskytování zdravotních služeb v podporovaných oborech dle Koncepce návazné péče Ministerstva zdravotnictví ČR. Cílem je i zvýšení spolehlivosti používaných přístrojů, jelikož zastaralé přístroje vykazují větší chybovost a menší přesnost. Nový skiaskopicko-skiagrafický přístroj přinese vyšší kvalitu v bezpečnosti a ochraně pacientů před ionizujícím zářením a výrazně zrychlí vyšetření a zkvalitní diagnostiku RTG.
Uvedený projekt je spolufinancován Evropskou unií.
Ukončení realizace projektu je plánováno k 10. 3. 2021.