Nákup lůžek a matrací do nemocnic zřizovaných Moravskoslezským krajem

ZMĚNA PROVOZU ORL POHOTOVOSTI - VIZ. AKTUALITY

Nemocnice s poliklinikou v Havířově, příspěvková organizace, Dělnická 1132/24, Havířov je partnerem projektu realizovaného Moravskoslezským krajem:

Rekonstrukce geriatrického oddělení v Nemocnici s poliklinikou Havířov, příspěvková organizace
CZ.1.10/2.1.00/34.01714

Operační program

ROP NUTS II Moravskoslezsko 2007-2013

Prioritní osa
2. Podpora prosperity regionu

Oblast podpory
2.1 Infrastruktura veřejných služeb

Dílčí oblast podpory
2.1.3 Podpora zajištění efektivnosti a dostupnosti poskytování zdravotnických služeb

Číslo projektu
CZ.1.10/2.1.00/34.01714

Cíl projektu
Hlavním cílem projektu bylo zvýšení kvality zdravotní péče a uzdravování pacientů v šesti nemocnicích Moravskoslezského kraje a snížení fyzické námahy personálu u lůžka.

Výstupy projektu
Bylo zakoupeno 1010 ks lůžek, matrací, nočních stolků a příslušenství do šesti vybraných nemocnic zřizovaných Moravskoslezským krajem. Cílovou skupinou projektu byly osoby, které potřebují zdravotní péči v nemocnicích a jsou zde hospitalizováni (především pocházející z okr. Karviná, Opava, Bruntál, Frýdek-Místek, okrajově i z jiných okresů) bez ohledu na věk, pohlaví, sociální postavení apod.

Výstupy projektu

- zvýšení kvality zdravotní péče pořízením elektricky polohovatelných lůžek a antidekubitních matrací případně dalšího příslušenství v rámci vybraných nemocnic zřizovaných Moravskoslezským krajem
- eliminace vzniku dekubitů u hospitalizovaných pacientů
- eliminace rizika pádu z lůžka u hospitalizovaných pacientů

Financování projektu

Zdroj financování projektu  výše podílu v Kč
 Celkové výdaje projektu  45 617 590,-
 Dotace z rozpočtu RR ve výši 100 %  44 473 660,-
 Podíl Moravskoslezského kraje    1 143 930,-

Podíl na celkových způsobilých výdajích projektu ze strany EU se zvýšil z původních 85 % na 100 %.

Doba fyzické realizace projektu

Duben – červenec 2015