Rekonstrukce a modernizace infekčního oddělení

ZMĚNA PROVOZU ORL POHOTOVOSTI - VIZ. AKTUALITY

Registrační číslo projektu: CZ.06.6.127/0.0/0.0/21_123/0016693

Projekt také řeší přístavbu lůžkového evakuačního výtahu se vstupní halou a stavební úpravy části stávajícího Infekčního pavilonu pro napojení nově navržené přístavby vstupní haly a výtahu. Stavebními úpravami a přístavbou venkovního výtahu vznikne možnost rozdělení infekčního pavilónu na část pro standardně infekčně nemocné pacienty (standardní vzduchem nešířící se diagnózy) a na část s vysoce nakažlivými onemocněními vyžadující oddělený vstup. Tyto prostory by bez samostatného vstupu nemohly být využity pro jiné potřeby léčebné péče. V současné době se v řešené části nachází vstup pro návštěvy pacientů Infekčního pavilonu, který zůstane zachován. Vytvořením dalšího samostatného vstupu s lůžkovým výtahem do objektu infekčního pavilónu se zvýší hygienická bezpečnost objektu. Stávající vstupy budou nadále využívány pro současné potřeby infekčního oddělení, tj. pro ambulantní a lůžkovou část v I. NP.

Projekt řeší přístavbu lůžkového evakuačního výtahu se vstupní halou a stavební úpravy části stávajícího Infekčního pavilonu pro napojení nově navržené přístavby vstupní haly. Stavebními úpravami a přístavbou venkovního výtahu dojde ke zvýšení úrovně hygienické bezpečnosti pacientů a zdravotního personálu tím, že bude zajištěna možnost rozdělení objektu do samostatných částí, které budou schopny poskytovat plnohodnotnou léčbu specifických infekčních diagnóz.

Rozvoj infektologického pracoviště byl nutnou reakcí na současnou pandemickou situaci onemocnění COVID-19 způsobenou novým koronavirem s označením SARS-COV-2. Pořízením nových přístrojů a modernizací se docílilo vysoké kvality péče o pacienty na infekčním oddělení. Zároveň bylo toto oddělení dovybaveno tak, aby bylo, pokud možno co nejvíce soběstačné a bylo umožněno provádět, co nejvíce vyšetření a léčby přímo na oddělení.

Byly pořízeny nové zdravotnické přístroje, např. monitorovací centrální systém, nemocniční lůžka, UV dezinfekční robot, myčky podložních mís a myčky nádobí s termickou dezinfekcí a další prostředky, které usnadňují péči o pacienta. V této výzvě bylo pořízeno vybavení v celkové hodnotě 23 699 315,65 Kč vč. DPH

Projekt je spolufincován Evropskou unií.