Další zbraně v boji s koronavirem

Terapie monoklonálními protilátkami

Je nutné je podat do 10 dnů od nástupu příznaků Covid-19.

Základní podmínky:

1. dospělí a děti starší 12 let a vážící alespoň 40 kg
  2. do 10 dnů od nástupu příznaků Covid-19
  3. klinický stav nevyžaduje hospitalizaci pro Covid-19
  4. klinický stav pacienta nevyžaduje léčebné podán kyslíku pro Covid-19
  5. dlouhodobá prognóza pacienta je vyhodnocena jako příznivá

PRO INFORMACE K TERAPII A PŘÍPADNÉ OBJEDNÁNÍ VOLEJTE NA TELEFONNÍ ČÍSLO 605 867 489 od pondělí do pátku 7 - 15:00 hodin.

Pacient s vysokým rizikem je definován jako ten, kdo splňuje alespoň jedno z následujících kritérií:

• index tělesné hmotnosti (BMI) ≥ 35
  • chronické onemocnění ledvin (vč. dialyzovaných osob)
  • chronické onemocnění jater
  • diabetes mellitus
  • primární nebo sekundární imunodeficit
  • imunosupresivní léčba
  • chronické plicní onemocnění (např. obstrukční choroba plic, astma, cystická fibróza aj.)
  • onkologické nebo hemato-onkologické onemocnění s aktuálně probíhající léčbou
  • trombofilní stavy
  • neurologická onemocnění ovlivňující dýchání
  • stav po transplantaci orgánu nebo transplantaci kostní dřeně
  • věk ≥ 65 let
  • věk ≥ 55 let a současně alespoň jedno z níže uvedených kritérií:
  • kardiovaskulární onemocnění
  • hypertenze
  • chronické respirační onemocnění
  • index tělesné hmotnosti BMI ≥ 30
  • věk 12 – 17 let a současně alespoň jedno z níže uvedených kritérií:
  • BMI ≥ 85 percentil pro svůj věk a pohlaví podle růstových grafů
  • srpkovitá anémie
  • vrozené nebo získané onemocnění srdce
  • neurovývojové onemocnění, např. dětská mozková obrna
  • zdravotní stav pacienta vyžadující technickou podporou např. tracheostomii, gastrostomii nebo přetlakovou ventilaci (nesouvisející s Covid-19)
  • astma nebo jiné chronické respirační onemocnění vyžadující každodenní podání léků
  • jiné individuální rizikové faktory progrese Covidu-19 dle posouzení ošetřujícího lékaře a na základě vyhodnocení potenciálního přínosu a rizika

Vyšetření protilátek

Spousta našich pacientů stále není rozhodnuta, zdali se očkovat, nebo si nejsou jisti, zdali prodělali COVID-19 a pokud ano, začíná pro ně být důležité, jakou si během onemocnění vytvořili protilátkovou imunitu. Odběry krve se provádí standardně v odběrové místnosti v hlavní budově nemocnice. K vyšetření není nutná žádanka od lékaře, jelikož analýza není hrazena ze zdravotního pojištění. Prostřednictvím platebního terminálu přímo v odběrové místnosti zájemce zaplatí částku 450,- Kč. K odběrům se lze dostavit bez objednání v provozních hodinách odběrové místnosti ve všední dny mezi 7 a 10 hodinou. Prostřednictvím sms bude zájemci zasláno heslo k vyzvednutí výsledků, které mu přijdou na jeho emailovou adresu, jako odkaz přes službu Dr. Sejf. Na odkaz je nutné kliknout a heslo zadat.