UJÍŽDÍM... aneb o látkových i nelátkových závislostech

Alkohol a nelegální návykové látky jsme si probrali a můžete si o nich přečíst níže. Nyní jsou na řadě nelátkové závislosti, které zahrnují nejen tzv. patologické hráčství neboli gambling, ale také závislost na celé řadě dalších činností, jako například závislost na internetu, nakupování, jídle, sexu. 
 
V havířovské nemocnici byla v rámci psychiatrického oddělení loni otevřena adiktologická ambulance,  která nabízí své služby všem, kteří se potýkají s problémy spojenými se závistostí právě na drogách, nebo také na alkoholu, tabáku či hazardních hrách. Obracet se na ni mohou také rodiče a osoby blízké (rodina, partneři, děti), kteří jsou těmito problémy často negativně ovlivněni a neví si s nimi rady.
 
Naši odborníci z adiktologické ambulance pro vás připravili aktuální a věříme, že i zajímavé informace týkající se nejrůznějších závislostí a situace v České republice. Každý pátek v průběhu prázdninových měsíců zde zveřejníme nová fakta, která pro někoho možná budou opakováním, pro jiné třeba rozšíření obzorů.

Pod obrázky z aktuální kampaně najdete ke stažení předchozí...